Mgr. Eliška Chalupová

Veterinární asistentka, fyzioterapeutka a spisovatelka. 

Říkám si "veterinární hédonista na volné noze". Má práce je rozdělena do tří částí. Každá je jiná, a přesto se navzájem skvěle doplňují. Spojuje je jedno – veterinární medicína. První částí je asistence na operačním sále veterinární kliniky v Jindřichově Hradci, kde s kolegou provádíme operační zákroky u psů a koček se zaměřením na ortopedii. Druhá část mé práce je fyzioterapie psů na mém pracovišti, kde se starám o pacienty s pohybovými problémy nebo se jim společně s majiteli snažím preventivně předcházet. Tou třetí částí je spolupráce s firmou M+H Vet (Praha) na pozici obchodního zástupce, kde zajišťujeme prodej veterinárních doplňků, léčiv a diet v České republice a Evropě. V nepravidelných intervalech také píši články pro společnost Greenwell, která sestavuje produkty s obsahem CBD a nyní má i řadu těchto produktů určenou pro zvířata. Krom tohoto ráda sportuji, čtu knihy a nově také jednu píši. Vyjde koncem roku 2023 a v prodeji bude v lednu 2024. Bude ji možné zakoupit na těchto webových stránkách.

Za své dosavadní znalosti jsem vděčná svým pracovním příležitostem a také studiu. Studovala jsem střední školu veterinární v Českých Budějovicích, bakalářský a později magisterský titul jsem získala na Veterinární univerzitě v Brně v oboru Ochrana zvířat a welfare. Znalosti v oboru fyzioterapie jsem získala ve Škole fyzioterapie zvířat Kateřiny Plačkové (Praha).

Velkou radost ve mně vyvolává hudba, kterou poslouchám z gramofonu nebo přímo na koncertech v klubech a na festivalech, ideálně s dobrým drinkem a při západu slunce. 

Foto: Karel Richtr