Magnetoterapie pro psy: léčba a rehabilitace

21.10.2023

Magnetoterapie pro psy: léčba a rehabilitace

Magnetoterapie je dlouhodobě využívána v rehabilitaci lidí, ale málokdo ví, že stejně dobře ji lze použít i pro psy. Magnetoterapeutický přístroj se tak může stát dobrým pomocníkem a součástí rehabilitačního plánu pro vašeho psa. A co je na něm nejlepší? Můžete ho použít u vás doma! Jakto? Na to se teď podíváme podrobněji.

Co je to magnetoterapie?

Magnetoterapie je metoda, která pracuje s vytvořením magnetického pole. Přístroj vytváří magnetické pole různých frekvencí a intenzity, které příznivě působí na tkáně.

Jak může vašemu psovi pomoci?

Hlavním principem působení magnetického pole je zlepšení krevního oběhu, to má hned několik příznivých účinků:

  • urychlení hojení

  • tlumení zánětu

  • úleva od bolesti.

Nejčastější indikací jsou: 

  •  pooperační stavy (urychlení hojení kostí a tkání)

  • tlumení ortopedických bolestí (artritidy, spondylózy) 

  • podpora neurologický problémů (meziobratlové ploténky).

Jak se přístroj používá?

Aplikace je jednoduchá. Pro psy se nejčastěji využívá aplikátor ve tvaru kruhu, který "nasadíte" na konkrétní oblast. Na přístroji nastavíte požadovaný program, který určuje čas a frekvenci působení. Zapnete a necháte působit.

Magnetoterapie jako součást domácí pohody

Naprostá většina psů a koček reaguje na působení magnetického pole pozitivně. Často klidně leží a působení si užívají. Přístroj nevyvolává žádné teplo ani vibrace. Dle nejnovějších studií je dokázáno, že nejlepších výsledků je dosahováno při působení jednu hodinu každý den. Právě proto tento přístroj nabízím pro zapůjčení domů, na předem stanovenou dobu. Použití je velmi jednoduché – je tedy možné využít rehabilitačních účinků přístroje v pohodlí domova, třeba při večerním odpočinku na gauči.

K dispozici je vám přístroj BioTorus LT-100 od společnosti M-therapy, která dodává přístroje jak pro lidské, tak pro zvířecí pacienty. Tato značka je u veterinárních fyzioterapeutů velmi oblíbená a ověřená časem.

Zdroj obrázku: m-therapy.cz


Pro více informací o možnosti zapůjčení se ozvěte.

Mgr. Eliška Chalupová

chalupovaeliska@gmail.com

Tel: 721 906 413